parallels ras

معرفی نرم افزار Parallels RAS


داشتن یک شبکه کامپیوتری یکپارچه با تعداد کاربران (Clinet) زیاد ، همواره با مشکلاتی نظیر وابستگی به سیستم عامل ها و دستگاه های خاص ، هزینه خرید ، نصب و تنظیم نرم افزارها برای کاربران ، عدم امکان ارائه نرم افزارهای مستقر بر روی سرور به راحتی ، بروز مشکلات امنیتی در شبکه و زمان بر بودن رفع آن تا پیش از بروز خسارات مالی و غیر مالی و مواردی از این دست مواجه است. از سوی دیگر هر کاربر در شبکه به طور عادی نیازمند داشتن یک سیستم کامپیوتری متوسط به بالاست تا بتوان بر روی آن ، سیستم عامل و نرم افزارهای مختلف را نصب نمود که این موضوع هزینه های خرید سخت افزار را نیز به میزان زیادی افزایش خواهد داد.
راه حلی که شرکت Parallels برای این مسائل و حتی فراتر از این مشکلات در نظر گرفته است Remote Application Server (RAS) نام دارد که از طریق آن امکان به اشتراک گذاشتن دسکتاپ و نرم افزارهای نصب شده بر روی سرور مرکزی برای کلیه کاربران فراهم خواهد آمد و دیگر نیازی به داشتن تجهیزات سخت افزاری خاص برای کلاینت ها وجود نخواهد داشت. کلیه کاربران می توانند با انواع دستگاه های موجود ، حتی تبلت و موبایل و بدون در نظر داشتن نوع سیستم عامل آنها از امکانات ارائه شده توسط Parallels RAS استفاده نمایند. بنابراین آنچه در نتیجه استفاده از این راه حل شاهد آن خواهید بود همانند این است که کلیه کاربران شبکه ، با سیستمی سخت افزاری نظیر سرور مرکزی و نرم افزارهای نصب شده بر روی آن فعالیت خواهند نمود.

secure ras
نرم افزارهای مجازی تعریف شده هیچ گاه بر روی هیچ سیستمی به جز سرور مرکزی نصب نخواهند شد و داده ها هیچ وقت سرور را ترک نخواهند نمود. داده ها همواره به واسطه سطوح مختلف امنیتی نظیر گواهینامه های SSL ، رمز نگاری اطلاعات ، تعیین هویت های دو مرحله ای ، و RDP Tunneling به صورت متمرکز و ایمن باقی خواهئد ماند.
easy management ras
با استفاده از Parallels RAS به سادگی چند کلیک می توانید هزاران کاربر در سطح شبکه را به لحاظ تأمین امکانات نرم افزاری پشتیبانی نمایید. استقرار نرم افزارها به صورت مرکزی این امکان را فراهم خواهد آورد تا بتوانید با بروز رسانی نرم افزارهای سرور ، جدیدترین نسخه ها را به کاربران دیگر شبکه ارائه داده و آنها را از انجام این کار بی نیاز کنید. به دنبال این ویژگی ، به صورت چشم گیری مصرف استفاده از اینترنت و اتلاف وقت پرسنل برای این موارد نیز کاهش پیدا خواهد نمود.
hypervisor ras
تکنولوژی استفاده شده در Parallels RAS شما را قادر خواهد ساخت تا از Microsoft RDS همزمان با سایر Hypervisor های مهم استفاده نمایید و دسکتاپ ها و نرم افزارهای آنها را برای استفاده از کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.
vid ras
در Parallels RAS ایجاد VDI ها با استفاده از امکان ایجاد Template های اختصاصی شده و کپی آنها ، صرفه جویی زمانی زیادی را برای مدیر شبکه در ایجاد دسکتاپ های مجازی به همراه خواهد داشت.
load balancing ras
Load Balancing یک فاکتور مهم در ارائه نرم افزارها در سطح شبکه به حساب می آید. توزیع هوشمندانه ترافیک درخواست های ارسال شده به سرور در Parallels RAS تجربه کاربری دلنیشنی را برای کاربران شبکه به همراه خواهد داشت و برای رسیدن به این نتیجه ، مدیر شبکه هیچ نیازی به انجام تنظیمات پیچیده و یا سخت افزارهای اختصاصی نخواهد داشت.
reporting ras
یکی از مهمترین نیازهای مدیر شبکه دسترسی به داده های آماری از بستر شبکه است. Parallels RAS می تواند آماری بسیار دقیق از عملکرد کاربران ، میزان سلامت سرور ، جزئیات لایسنس های استفاده شده ، میزان استفاده از نرم افزارها ، بازدهی سرور و شبکه ، میزان پردازش های سرور ، میزان مصرف CPU و RAM و بسیاری از گزارشات دیگر را به مدیر شبکه ارائه نماید.
invitation ras
Wizard دعوت از کاربران در Parallels RAS به مدیر شبکه این امکان را می دهد که ایمیلی حاوی اطلاعات لازم جهت اضافه شدن کاربر جدید به شبکه تحت پوشش را به افراد مختلف ارسال نماید. در این ایمیل 5 مرحله لازم برای اتمام این عضویت در شبکه به کاربر به ساده ترین شکل ارائه می گردد.
برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این نرم افزار می توانید به وب سایت www.parallels.com مراجعه فرمایید.